Description
| LED indoor rental display | T1.25 |
| Pixel pitch | 1.25mm |
| LED Package | SMD1020/1010 |
| Pixel composition | 1R1G1B |
| LED chip | Nationstar |
| Pixel density | 640000 dots/m2 |
| Lamp life | 100.000 h |
| Module dimension(W × H) | 300mm×168.75mm |
| Module resolution(W × H) | 240*135Pixel |
| Cabinet dimension(W × H) | 600mm×337.5mm x 52mm |
| Cabinet resolution(W × H) | 480*270 Pixel |
| Blind spot | £ 0,1%0 |
| Cabinet weigh | 7.0Kg |
| Viewing angle | 160°/160° |
| Best viewing distance | 1.5 – 100m |
| Maintenance method | Front access |
| Brightness | 800cd~1000cd/m² |
| Refresh rate | 3840Hz |
| Operate temperature
Humidity |
-100C ~+70℃
10% ¸ 90% |
| Driving method | 1/60 scan |



